Sattva PL
Jak hennować siwe włosy (3/5)
Jak hennować siwe włosy (3/5)

Czy można hennować siwe włosy? 

Zanim odpowiemy na to pytanie, chcemy Cię zapewnić o jednym. Niezależnie od tego, czy na Twojej głowie pojawiają się pierwsze siwe włosy, czy masz już większość głowy „w sreberkach”, masz kilka możliwości, aby wyglądać pięknie i czuć się dobrze patrząc w lustro.

Jeśli chcecie spowolnić proces siwienia włosów, zwłaszcza takiego przedwczesnego, to warto dbać o siebie holistycznie, na wielu płaszczyznach. Na to, jak długo będziemy się cieszyć naturalnym kolorem włosów ma wpływ wiele czynników, geny jak najbardziej mają tu wpływ, lecz odpowiednia pielęgnacja, dieta oraz dbanie o swój dobrostan psychiczny i emocjonalny nie jest bez znaczenia. Zarówno nagła trudna sytuacja, jak i długotrwały stres mogą niekorzystne zmiany przyspieszyć.

Ten artykuł jednak będzie skupiał się na aspekcie urodowym i wizualnym.

Spójrz w lustro i zastanów się, która z poniższych sytuacji dotyczy Ciebie oraz jaki efekt chcesz osiągnąć.

 

Sytuacja 1. Na mojej głowie pojawiają się pierwsze siwe włosy.

Zastosuj koloryzację wybraną farbą roślinną. Kieruj się wskazówkami z palety kolorów SATTVA, aby sprawdzić jaki kolor będzie dobry dla Ciebie. Zdecyduj w jakim odcieniu będziesz czuć się dobrze. Następnie zrób próbę koloru na niewielkim paśmie włosów – aby mieć pewność jak będzie wyglądał efekt końcowy. Przy pojedynczych siwych włosach możesz taką koloryzację wykonać zarówno czystą henną (np. SATTVA RED) lub mieszanką ziół koloryzujących.

Prawdopodobnie już po pierwszej koloryzacji (wykonaj ją zgodnie z instrukcją na opakowaniu) Twoje siwe włosy nie będą już widoczne.

Sytuacja 2. Mam już dosyć sporo siwych włosów i na tle ciemnych włosów są bardzo widoczne. Chcę wykonać koloryzację na ciemny kolor brązowy, rudy lub czarny. 

W tej sytuacji niezbędne będzie wykonanie koloryzacji dwuetapowej, gdyż jednorazowe zastosowanie mieszanki koloryzującej nie da satysfakcjonującego rezultatu.

Czytaj więcej tutaj, Jak taką procedurę przeprowadzić

 

 

Sytuacja 3. Mam już całkiem sporo siwych włosów, jednak podobają mi się. Chcę ję pielęgnować i wyrównać odcień szarości.

 

W tej sytuacji możesz wypróbować kolory Sattva Ash Blond lub Dark Ash Blond, a Twoje włosy będą wyglądać na zdrowe i zadbane.

Niezależnie od tego, jakie rozwiazanie wybierzesz, zawsze rekomendujemy wykonanie próby uczuleniowej na skórze oraz testu koloru na mało widocznym kosmyku włosów.

Bezpośrednio po koloryzacji roślinnej włosy mogą być lekko przesuszone, warto dać im wtedy porządną dawkę nawilżenia w kolejnych dniach, włączając odpowiednie odzywki np. Sattva oraz oleje (Sattva Mahabhringraj, Sattva Brahmi Amla, Sattva Vitalising).

 

Przeczytaj więcej o olejowaniu.

 

 

 Farby roślinne - przejdź do sklepu

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl