Sattva PL
Olejowanie włosów czy skalpu?
Olejowanie włosów czy skalpu?

Czy znacie prawidłową odpowiedź na to pytanie?

 

Jeśli pielęgnacja włosów jest dla Was ważna i rozważnie dobieracie kosmetyki, to świetnie, ale trzeba jeszcze zadbać o najważniejszy element - aby właściwie je zastosować.

 

Co to znaczy ‚właściwie’ stosować olej na włosy?

  • Bezpiecznie - zawsze przez użyciem produktu (nawet 100% naturalnego) wykonujemy test alergiczny
  • Zgodnie z przeznaczeniem - czytamy etykietę.
  • Z największą korzyścią dla urody i zgodnie z celem.

 

Olejowanie włosów krok po kroku.

Zatem odpowiadając na pytanie z początku tego artykułu - olej nakładamy najpierw na skalp, gdzie składniki roślinne mogą zostać w optymalnym stopniu  wchłonięte. Dajmy im szansę zadziałać odżywczo na skórę głowy, aby następnie włosy były lepiej odżywione. Zawarte w olejach ajurwedyjskich do włosów zioła (jak bhringraj, neem, tulsi, shikakai i inne), jaki same oleje bazowe stosowane regularnie działają anty-ageing, zmniejszają wypadanie włosów, przeciwdziałają utracie blasku i wysuszaniu.

Po nałożeniu niewielkiej ilości oleju na skalp wykonujemy przy tym delikatny (nie trzemy!) stymulujący masaż, który pobudzi krążenie.  Relaksujemy się przy tej czynności, niech to będzie dla nas miła chwila po zabieganym dniu. Po wykonaniu tego rytuału, niewielką ilość oleju rozprowadzamy na długości włosów. Wystarczy, aby włosy były delikatnie przeciągnięte olejkiem, aby nadać im elastyczności oraz zapobiegać łamliwości i przesuszaniu. Nie przesadzaj, włosy nie muszą ociekać olejem. Olej na włosach pozostawiamy minimum 30 minut (to najkrócej, ale wciąż ma sens!). Idealnie, kiedy znajdziesz co najmniej 3 godziny na olejowanie włosów.

Zakończeniem rytuału olejowania jest dwukrotne umycie włosów szamponem. Stosując jeden z szamponów SATTVA (np. Miód migdał czy Mango) masz pewność, że olej zmyje się, a włosy nie będą wyglądały na przetłuszczone.

 

Czy zatem olejowanie tylko na długości włosów ma sens?

Tak, ale niestety bardzo mały. Jest marnotrawieniem wspaniałych naturalnych kosmetyków, jakimi są oleje do włosów.

Więc jeśli używasz naturalnych dobrej jakości produktów, to rób to ‚właściwie’. Pozwól im zadziałać z całą mocą, aby cieszyć się wspaniałymi rezultatami w postaci pięknych zdrowo wyglądających włosów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl