Sattva PL
Hennowanie dwuetapowe - kiedy robimy (2/5) 13
Hennowanie dwuetapowe - kiedy robimy (2/5)

Kiedy robimy hennowanie dwuetapowe

Jeśli rozpoczynasz przygodę z hennowaniem, czy roślinną koloryzacja włosów, być może spotkasz się z pojęciem dwuetapowego hennowania. Już wyjaśniamy, o co chodzi w tej procedurze i kiedy warto ją stosować.

 

Hennowanie dwuetapowe przy dużej ilości siwych włosów

Pierwszym wskazaniem do koloryzacji dwuetapowej jest występowanie większej liczby siwych włosów.  Należy zwrócić uwagę, że pasta, która przygotowujemy z henny lub mieszanki ziół barwiących jest dosyć gęsta i trudno o idealne pokrycie wszystkich włosów za pierwszym razem. Najczęściej wykonujemy koloryzację samodzielnie w domu, co nie ułatwia zadania.

 

Odrost z widocznymi siwymi włosami

Procedurę wstępnej koloryzacji należy zastosować również wtedy, gdy srebrne włosy pojawiają się przy odroście. W takim przypadku można zdecydować się na pokrycie jedynie odrostu w pierwszym etapie.

 

Jak przyciemnić kolor włosów henną

Wreszcie wskazaniem do takiego dwuetapowego zabiegu będzie sytuacja, kiedy chcemy znacząco przyciemnić kolor, np. z odcienia ciemnego blondu chcemy przejść na głębokie brązy.

 

Procedura dwuetapowej koloryzacji henną przebiega następująco:

1 etap 

koloryzacja czystą henną (lawsonią) lub lawsonią z dodatkiem amli. Z palety Sattva do tego celu odpowiednie są:Sattva Red lub Sattva Henna Amla. Pastę koloryzujacą należy przygotować zgodnie z instrukcją na opakowaniu, pamiętając o odstawieniu jej na wymagany czas, jak i o odpowiednim czasie trzymania na włosach.

2 etap

Koloryzacja docelowym odcieniem farby roślinnej (tutaj znajdziesz bogatą paletę możliwości), zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Ważne kwestie hennowania dwuetapowego 

Stosując koloryzację mieszankami ziołowymi lub hennowanie, zwróć uwagę, aby podzielić włosy na sekcje i nakładać pastę koloryzujacą dokładnie pokrywając każdy kosmyk. Jeśli masz taką możliwość, zaproś do pomocy drugą osobę. Jest to fajna okazja, aby spędzić wspólnie czas!

Trzeba tutaj pamiętać, ze farby roślinne i henna, szybko wychładzają się i czas kiedy trzymamy pastę na głowie należy spędzić w ciepłym pomieszczeniu. Nie wychodzić na zewnątrz, aby uniknąć przewiania i przeziębienia.

Koloryzacja dwuetapowa wymaga zaangażowania większej ilości czasu, jednak przynosi piękne i naturalne efekty. 

Farby ziołowe Sattva są wyjatkowe, ponieważ ich opakowanie zawiera wszystko czego potrzebujesz do koloryzacji (rękawiczki ochronne, czepek zabezpieczający, pędzel do nakładania henny).

 

Farby roślinne - przejdź do sklepu

 

Komentarze do wpisu (13)

14 maja 2023

Dzień dobry Kupiłam henna sattva popielaty blond. O ile nie pokryłam wszystkich miejsc siwych, że względu na to, że pasta jest gęsta - będę w przyszłym tygodniu nakładać następną część. Wcześniej zużyłam połowę opakowania. Kolor jest przepiękny, efekt wow. Przeczytałam o dwuetapowej koloryzacji. Czy położenie wcześniej henny czystej -lawsonia jest również wskazane przed położeniem koloru popielaty blond? Jeżeli tak, to ile trzeba odczekać przed położeniem docelowego koloru į czy tylko spłukujemy wodą czy szampon i dopiero kolor docelowy. Dziękuję z góry za odpowiedź.

14 maja 2023

Dzień dobry Kupiłam henna sattva popielaty blond. O ile nie pokryłam wszystkich miejsc siwych, że względu na to, że pasta jest gęsta - będę w przyszłym tygodniu nakładać następną część. Wcześniej zużyłam połowę opakowania. Kolor jest przepiękny, efekt wow. Przeczytałam o dwuetapowej koloryzacji. Czy położenie wcześniej henny czystej -lawsonia jest również wskazane przed położeniem koloru popielaty blond? Jeżeli tak, to ile trzeba odczekać przed położeniem docelowego koloru į czy tylko spłukujemy wodą czy szampon i dopiero kolor docelowy. Dziękuję z góry za odpowiedź.

17 maja 2023

Dzień dobry w ubiegłym tygodniu pierwszy raz farbowałam farba sattva orzechowy brąz, teraz doczytałam o farbowaniu dwuetapowym. Czy mogę je teraz wykonać ?

29 czerwca 2023

Agnieszko, pod hennę popielaty blond stosujemy bezpośrednio na włosy. Jeśli nie uda sie pokryć wszystkich siwych wlosow za pierwszym razem, możesz po upływie kilku dni wykonać ponowną koloryzację tym samym odcieniem. Zadbaj o to, aby pasta była nieco rzadsza i i pokryła dokładnie wszystkie siwe włoski. NIe stosujemy dwuetapowego hennowania w przypadku jasnych odcieni. Zajrzyj do naszego artykułu o koloryzacji siwych wlosow: https://sattva.pl/czy-mozna-hennowac-siwe-wlosy

29 czerwca 2023

Cześć Mahda, jesli udało Ci się pokryć włosy równomiernym kolorem, to nie ma potrzeby stosowania koloryzacji dwuetapowej.

15 lipca 2023

Dzień dobry, nałożyłam dzisiaj hennę na włosy. Nie zrobiłam koloryzacji dwuetapowej. Mam bardzo dużo siwych włosów na około 4 cm od nasady, włosy mam bardzo ciemne po całej długości. Chciałabym wrócić do koloru brązowego. Po nałożeniu henny włosy u nasady wpadają w rudy kolor, tam gdzie są siwe wyszedł taki jakby złoty/blond. Czy mogę po kilku dniach zrobić to jeszcze raz i wykonać koloryzację dwuetapową? Pozdrawiam

17 lipca 2023

Witaj Martyna, tak jeśli siwe włosy nie zostały odpowiednio pokryte, to możesz powtórzyć pierwszy etap. Następnie, jak już siwe włosy „złapią” barwnik, wykonaj koloryzację docelowym kolorem.

23 lipca 2023

Dzień dobry. Chciałabym zacząć hennowac włosy. Moje są zniszczone i czarne ale raz w miesiącu muszę farbować bo mam dużo siwych. Jak się do tego zabrać żeby sattva pokryła te siwe włosy? W pierwszym etapie użyć sattva henna i amla a w drugim sattva czarna? Czy któraś z nich trzeba zakwaszać?

4 sierpnia 2023

w jakich odstępach czasowych wykonuje się koloryzację dwuetapową?

6 sierpnia 2023

Witaj Pati! Drugi etap koloryzacji roślinnej możesz przeprowadzić od razu po pierwszej lub np. Kolejnego dnia. Zdecyduj jak dla Ciebie komfortowo :)

11 września 2023

Mam włosy farbowane na blond. Odrost jest w większości siwy - na ok. 1 cm. Skusiłam się na Waszą hennę - Orzechowy Brąz. Jak nie pokryje siwych to można nałożyć, po kilku dniach, drugi raz orzechowy brąz i wtedy jest ok? Chodzi mi o nałożenie 2x tej samej farby, zamiast dwuetapowego hennowania. Pytam, bo nie używałam nigdy henny, nie znam jej działania.

30 września 2023

To ja zapytam ze względu iż bardzo chciałabym pogrubić włosy.. rok temu pofarbowałam tydzień po tygodniu Orzechowym brązem. Przez rok nie robiłam nic, czy mogę teraz wykonać hennowanie dwuetapowe najpierw henna z amlą a potem orzechowy brąz? Czy nie wybiją mi się od nasady same rudości? (Nie mam siwików, dwuetapówke chce zrobić aby poprawić kondycję włosów)

6 lipca 2024

Witam, czy można użyć w koloryzacji dwuetapowej henny w kostce Pure Red? Czy dodanie masła/oleju do henny wzmacnia jej działanie?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl