Hennowanie dwuetapowe - kiedy robimy (2/5) 0
Hennowanie dwuetapowe - kiedy robimy (2/5)

Jeśli rozpoczynasz przygodę z hennowaniem, czy roślinną koloryzacja włosów, być może spotkasz się z pojęciem dwuetapowego hennowania. Już wyjaśniamy, o co chodzi w tej procedurze i kiedy warto ją stosować.

Pierwszym wskazaniem do koloryzacji dwuetapowej jest występowanie większej liczby siwych włosów.  Należy zwrócić uwagę, że pasta, która przygotowujemy z henny lub mieszanki ziół barwiących jest dosyć gęsta i trudno o idealne pokrycie wszystkich włosów za pierwszym razem. Najczęściej wykonujemy koloryzację samodzielnie w domu, co nie ułatwia zadania.

 

Procedurę wstępnej koloryzacji należy zastosować również wtedy, gdy srebrne włosy pojawiają się przy odroście. W takim przypadku można zdecydować się na pokrycie jedynie odrosty w pierwszym etapie.

 

Wreszcie wskazaniem do takiego dwuetapowego zabiegu będzie sytuacja, kiedy chcemy znacząco przyciemnić kolor, np. z odcienia ciemnego blondu chcemy przejść na głębokie brązy.

 

Procedura dwuetapowej koloryzacji przebiega następująco:

1 etap - koloryzacja czystą henną (lawsonią) lub lawsonią z dodatkiem amli. Z palety Sattva do tego celu odpowiednie są:Sattva Red lub Sattva Henna Amla. Pastę koloryzujacą należy przygotować zgodnie z instrukcją na opakowaniu, pamiętając o odstawieniu jej na wymagany czas, jak i o odpowiednim czasie trzymania na włosach.

2 etap - koloryzacja docelowym odcieniem farby roślinnej (tutaj znajdziesz bogatą paletę możliwości), zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Stosując koloryzację mieszankami ziołowymi lub hennowanie, zwróć uwagę, aby podzielić włosy na sekcje i nakładać pastę koloryzujacą dokładnie pokrywając każdy kosmyk. Jeśli masz taką możliwość, zaproś do pomocy drugą osobę. Jest to fajna okazja, aby spędzić wspólnie czas!

Trzeba tutaj pamiętać, ze farby roślinne i henna, szybko wychładzają się i czas kiedy trzymamy pastę na głowie należy spędzić w ciepłym pomieszczeniu. Nie wychodzić na zewnątrz, aby uniknąć przewiania i przeziębienia.

Koloryzacja dwuetapowa wymaga zaangażowania większej ilości czasu, jednak przynosi piękne i naturalne efekty. 

Farby ziołowe Sattva są wyjatkowe, ponieważ ich opakowanie zawiera wszystko czego potrzebujesz do koloryzacji (rękawiczki ochronne, czepek zabezpieczający, pędzel do nakładania henny).

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl